Kas ir orgasms?

  • Kas ir orgasms?

Vai esat kādreiz aizdomājušies: "Kas ir orgasms?". Daudziem cilvēkiem ir jautājumi par šo intensīvo un patīkamo pieredzi. Šajā bloga ierakstā izpētīsim orgasma smalkumus, tostarp to, kas tie īsti ir, kā tie darbojas un kā tos sasniegt.

Mūsu kontakti
Adrese: Dzirnavu iela 3A, Rīga
+371 23-880-515
Pirm - Piekt: 09:00 - 19:00
Sestdiena: 10:00 - 19:00
https://superstar.lv

Kas ir orgasms?

Orgasms ir pēkšņa un intensīva seksuālās spriedzes atbrīvošanās, ko bieži pavada baudas, apmierinājuma un relaksācijas sajūta. Tā ir dabiska un normāla seksuālās aktivitātes daļa, un tā var notikt gan vienatnē, gan kopā ar partneri.

Orgasms bieži tiek raksturots kā seksuālās pieredzes maksimums, un tas var būt lielas baudas un gandarījuma avots. Tomēr orgasms nav vienīgais pēc kā varam mērīt seksuālo apmierinātību un ne visi spēj to sasniegt. Ir svarīgi atcerēties, ka seksuālajai darbībai ir jābūt saistītai ar baudu, saikni un tuvību, nevis tikai orgasma sasniegšanu.

Orgasma fizioloģija

Orgasma laikā ķermenis piedzīvo virkni fizisku izmaiņu. Sirdsdarbības ātrums palielinās, muskuļi visā ķermenī saraujas, un asinis plūst uz dzimumorgāniem. Tā rezultātā rodas intensīvas baudas un atbrīvošanās sajūta.

Sievietēm orgasms parasti ietver virkni ritmisku kontrakciju iegurņa zonā, ieskaitot dzemdes, maksts un iegurņa pamatnes muskuļus. Šīs kontrakcijas var ilgt vairākas sekundes, un tās var pavadīt siltuma sajūta, tirpšana vai citas sajūtas.

Vīriešiem orgasms parasti ietver spermas izdalīšanos no dzimumlocekļa, kam seko relaksācijas un atbrīvošanās sajūta. To sauc par ejakulāciju, un to bieži pavada kontrakcijas iegurņa zonā.

Dažādi orgasma veidi

Lai gan daudzi cilvēki domā, ka orgasms rodas tikai caur penetrējošu seksu, patiesībā ir daudz dažādu orgasmu veidu:

Klitorālais orgasms: visizplatītākais orgasma veids sievietēm. Šāda veida orgasms tiek sasniegts stimulējot klitoru, mazu, jutīgu orgānu, kas atrodas vulvas augšdaļā. Klitorālo orgasmu var sasniegt, izmantojot dažādas metodes, tostarp masturbāciju, orālo seksu un seksa rotaļlietu izmantošanu. Klitora stimulatorus vari apskatīt ŠEIT!

Vaginālais orgasms: šāda veida orgasms tiek sasniegts caur penetrējošu seksu vai citiem maksts stimulācijas veidiem. To bieži raksturo kā dziļāku un intensīvāku sajūtu salīdzinājumā ar klitorālo orgasmu. Tomēr šāda veida orgasmu dažkārt sasniegt ir daudz grūtāk nekā klitorālo orgasmu.

Anālais orgasms: šāds orgasms tiek sasniegts, stimulējot anālo atveri. Anālais orgasms var būt īpaši patīkams cilvēkiem ar prostatu. Šādus orgasmus var sasniegt ar anālo seksu, izmantojot seksa rotaļlietas vai citus stimulācijas veidus. Anālās rotaļlietas vari apskatīt ŠEIT!

Jauktais orgasms: šis orgasms rodas, ja vienlaikus tiek piedzīvoti divi vai vairāki orgasma veidi. Piemēram, cilvēkam vienlaikus var būt klitora un maksts orgasms. Jauktais orgasms var būt īpaši intensīvs un patīkams.

Skvirta orgasms: Skvirta orgasms, kas pazīstams arī kā sieviešu ejakulācija, ir orgasma veids, kas var rasties sievietēm un šāda orgasma laikā izdalās sķidrums no Skene dziedzeriem, kas atrodas netālu no urīnizvadkanāla. Vairāk par skvirtu lasi mūsu blogā - Skvirtings: mīti, fakti un paņēmieni kā sasniegt prātam neaptveramu orgasmu!

Orgasma priekšrocības

Orgasms sniedz pozitīvu ietekmi gan uz fizisko, gan uz emocionālo veselību:

Atbrīvojieties no stresa un spriedzes: orgasms izraisa endorfīnu, ķermeņa dabisko labsajūtas ķīmisko vielu, izdalīšanos. Tas var palīdzēt mazināt stresu un veicināt relaksāciju.

Uzlabojiet miegu: Orgasmi var arī palīdzēt uzlabot miegu, jo tie var izraisīt miegainību veicinošu hormonu izdalīšanos.

Palieliniet imunitāti: Ir pierādīts, ka orgasmi stiprina imūnsistēmu, palīdzot organismam cīnīties ar slimībām un infekcijām.

Atbrīvo no menstruāciju krampjiem: Orgasms var palīdzēt mazināt menstruāciju krampjus, palielinot asins plūsmu iegurņa zonā.

Uzlabo garastāvokli: Orgasms var uzlabot garastāvokli un palielināt laimes un labklājības sajūtu. Orgasms var arī palīdzēt mazināt trauksmes un depresijas simptomus.

Kā sasniegt orgasmu

Lai sasniegtu orgasmu, var būt nepieciešama prakse un pacietība. Daži padomi, kas varētu būt noderīgi:

Atklāta komunikācija ar partneri: ir svarīgi veidot atklātu komunikāciju ar savu partneri par to, kas jums liek justies labi un kas nē. Komunikācija var palīdzēt nodrošināt, ka abi partneri ir apmierināti, un var palielināt jūsu izredzes sasniegt orgasmu. Runājiet ar savu partneri par to, kas jums patīk un kas jums nepatīk. Esiet atklāts un godīgs, un mudiniet savu partneri darīt to pašu.

Nesteidzieties: nesteidziniet procesu. Dodiet sev laiku, lai izpētītu savu ķermeni un atklātu, kas jums liek justies labi. To varētu sasniegt veltot laiku masturbācijai vai partnerattiecību seksam ar lēnu darbību un pakāpenisku orgasma veidošanu.

Lietojiet lubrikantus: lubrikanti var palīdzēt samazināt berzi un padarīt seksuālās aktivitātes ērtākas. Tie var arī palīdzēt uzlabot sajūtas un atvieglot orgasma sasniegšanu. Eksperimentējiet ar dažāda veida lubrikantiem, lai atrastu sev piemērotāko. Plašo lubrikantu klāstu vari apskatīt ŠEIT!

Izmēģiniet dažādus stimulācijas veidus: nebaidieties eksperimentēt ar dažādiem stimulācijas veidiem, piemēram, izmantojot seksa rotaļlietas vai izmēģinot jaunas pozas. Tas var palīdzēt uzlabot baudu un palielināt izredzes sasniegt orgasmu. Visas pieaugušajiem paredzētās rotaļlietas atradīsi ŠEIT!

Koncentrējieties uz elpu: Koncentrēšanās uz elpu var palīdzēt palielināt relaksāciju un mazināt spriedzi, atvieglojot orgasma sasniegšanu. Mēģiniet lēnām, dziļi elpot un koncentrējieties uz sajūtām savā ķermenī.

Izplatīti mīti un maldīgi priekšstati par orgasmu

Ir daudz mītu un maldīgu priekšstatu par orgasmu. Šeit ir daži no visizplatītākajiem:

Mīts: visas sievietes var gūt vaginālo orgasmu. Patiesībā klitorālais orgasms ir visizplatītākais orgasma veids sievietēm. Ir svarīgi atcerēties, ka nav "pareiza" veida, kā gūt orgasmu, un ka visi orgasma veidi ir normāli un veselīgi.

Mīts: vīrieši vienmēr gūst orgasmu seksa laikā. Patiesībā vīriešiem var rasties grūtības sasniegt orgasmu dažādu iemeslu dēļ, tostarp stresa, trauksmes un noteiktu medikamentu dēļ. Ja jums ir grūtības sasniegt orgasmu, ir svarīgi atklāti izrunāties ar savu partneri un, ja nepieciešams, meklēt medicīnisku palīdzību.

Mīts: Orgasms ir seksuālās aktivitātes galvenais mērķis. Patiesībā seksuālajai darbībai vajadzētu būt saistītai ar baudu, saikni un tuvību, nevis tikai orgasma sasniegšanu. Pārāk liela koncentrēšanās uz orgasma sasniegšanu faktiski var padarīt to grūtāku.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāds ir vidējais laiks, kas nepieciešams, lai cilvēks piedzīvotu orgasmu?

Vidējais laiks, kas nepieciešams, lai persona gūtu orgasmu, ir ļoti atšķirīgs, un tas var būt atkarīgs no dažādiem faktoriem, tostarp vecuma, uzbudinājuma līmeņa un seksuālās pieredzes. Daži cilvēki var sasniegt orgasmu tikai dažu minūšu laikā, bet citiem tas var aizņemt 20 minūtes vai vairāk.

Vai tas ir normāli, ja ir grūti sasniegt orgasmu?

Jā, tas ir normāli, ja dažreiz ir grūti sasniegt orgasmu. Ja jums pastāvīgi ir grūtības sasniegt orgasmu, var būt noderīgi meklēt medicīnisku palīdzību.

Kāds ir labākais veids, kā sasniegt orgasmu?

Labākais veids, kā sasniegt orgasmu, katram ir atšķirīgs, un tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, tostarp no jūsu anatomijas, vēlmēm un seksuālās pieredzes. Eksperimentējiet ar dažādām tehnikām un atrodiet sev vispiemērotāko.

Vai iespējams gūt orgasmu, nepieskaroties sev?

Jā, ir iespējams gūt orgasmu, nepieskaroties sev. To sauc par "ne-dzimumorgānu orgasmu" vai "prāta gasmu". Orgasmus, kas nav saistīti ar dzimumorgāniem, var sasniegt, izmantojot dažādas metodes, piemēram:

Fantāzija un vizualizācija: izmantojot savu iztēli, lai izveidotu erotiskus scenārijus vai vizualizētu seksuālo pieredzi, tas var palīdzēt stimulēt prātu un novest pie orgasma.

Elpošana un meditācija: tādas metodes kā dziļa elpošana, meditācija un joga var palīdzēt palielināt relaksāciju un mazināt spriedzi, atvieglojot orgasma sasniegšanu.

Krūšgalu stimulēšana: dažiem cilvēkiem krūšgalu stimulēšana var izraisīt orgasmu. To var panākt ar manuālu stimulāciju, izmantojot seksa rotaļlietas vai partnera pieskārienus seksa laikā.

Vingrinājumi: daži vingrinājumu veidi, piemēram, Kegela vingrinājumi, var palīdzēt stiprināt iegurņa pamatnes muskuļus un palielināt dzimumorgānu jutīgumu, atvieglojot orgasma sasniegšanu. Vaginālās bumbiņas, kuras paredzētas Kegel vingrinājumu veikšanai, atradīsi ŠEIT!

Vai ir normāli gūt vairākus orgasmus pēc kārtas?

Jā, ir normāli gūt vairākus orgasmus pēc kārtas. Daži cilvēki var sasniegt vairākus orgasmus vienas seksuālās saskarsmes laikā, savukārt citi var sasniegt tikai vienu orgasmu.

Vai vīriešiem var būt vairāki orgasmi?

Jā, daži vīrieši spēj gūt vairākus orgasmus. To sauc par "neejakulācijas orgasmu" vai "sausu orgasmu". To panāk, atdalot orgasma reakciju no ejakulācijas reakcijas.

Vai miega laikā var izjust orgasmu?

Jā, miega laikā ir iespējams gūt orgasmu. To sauc par "nakts orgasmu" vai "slapjo sapni".Tas ir biežāk sastopams vīriešu starpā, un to bieži izraisa seksuāli sapņi vai fantāzijas.

Kas ir G punkts, un kā to atrast?

G punkts ir ļoti jutīga zona, kas atrodas uz maksts priekšējās sienas, apmēram, piecu centimetru dziļumā. To var būt grūti atrast, jo tas nav atsevišķs orgāns, bet gan audu reģions, kas seksuālās uzbudinājuma laikā tiek piesātināts ar asinīm. Lai atrastu G punktu, mēģiniet ievietot pirkstu vai seksa rotaļlietu makstī un ar pirkstiem veikt "nāc šurp" kustību. Daži cilvēki var atklāt, ka spiediena izdarīšana uz šo zonu izraisa intensīvu orgasmu.

Kas ir prostata un kā to stimulēt?

Prostata ir mazs dziedzeris, kas atrodas starp urīnpūsli un dzimumlocekli. Tas ir ļoti jutīgs pret pieskārienu, un prostatas stimulēšana var izraisīt intensīvu orgasmu. Lai stimulētu prostatu, mēģiniet ievietot pirkstu vai seksa rotaļlietu tūpļa atverē un izdarīt spiedienu uz taisnās zarnas priekšējo sienu. Daži cilvēki var atklāt, ka tas izraisa intensīvu, visa ķermeņa orgasmu. Rotaļlietas, kuras paredzētas prostatas stimulācijai, atradīsi ŠEIT!

Kas ir orgasma noliegšana un kā tas darbojas?

Orgasma noliegšana ir prakse seksuālās aktivitātes laikā apzināti aizkavējot vai aizturot orgasmu. To var darīt dažādu iemeslu dēļ, piemēram, lai palielinātu orgasma intensitāti, kad tas beidzot notiek, vai lai palielinātu seksuālo spriedzi, izpētītu dominējošo stāvokli un padevību seksuālā kontekstā. Orgasma noliegšanu var izdarīt masturbācijas vai partnera seksa laikā, un tas var būt jautrs un aizraujošs veids, kā uzlabot seksuālo pieredzi.

Orgasmi ir dabiska un normāla seksuālās aktivitātes daļa, un tie piedāvā virkni priekšrocību gan fiziskajai, gan emocionālajai labklājībai. Izprotot, kas ir orgasms, kā tas darbojas un kā to sasniegt, jūs varat uzlabot savu seksuālo pieredzi un uzlabot savu vispārējo veselību un labklājību.

Atcerieties, ka nav "pareizā" veida, kā gūt orgasmu, un katra cilvēka pieredze ir unikāla. Nebaidieties eksperimentēt un izpētīt savu ķermeni un atklāti un godīgi sazināties ar savu partneri par to, kas liek jums justies labi. Ar pacietību, praksi un nedaudz eksperimentējot jūs varat palielināt izredzes sasniegt orgasmu un uzlabot savu seksuālo apmierinātību.

Intīmpreces Superstar.lv

05.04.2024 13:10:53
2
163

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem