Kas mantiņai vēderā? Īsa pamācība par rotaļlietu materiāliem.

  • Kas mantiņai vēderā? Īsa pamācība par rotaļlietu materiāliem.

Ieejot pārtikas veikalā mēs pievēršam lielu uzmanību produktiem un to saturam, jo saprotam, ka esam tas, ko mēs ēdam.

Taču ķimikālijas aizdomīgajās importētajās čipsu pakās, ar ko varētu iznīcināt līdz pat 99,9% baktēriju vai tīrīt lidmašīnas dzinējus, nav labas mūsu organismam, ne tā? Tad kāpēc nepievērst uzmanību tam, ar ko mēs izvēlamies gūt baudu iekšķīgi vai ārēji? Jo tomēr mēs savas jūtīgākās ķermeņa daļas pakļaujam saskarei ar ārpasauli.

Šoreiz šis bloga ieraksts būs veltīts veselībai un vispārējai izglītošanai, jo mēs arī esam tas, ko mēs pērkam.

Pat ja vēl neesat pārvērtušies par mutantiem vai reptiļjāņiem, lietojot ikdienā lietas ar ķimikālijām vai plastmasu tajās, plānā āda ap dzimumorgāniem ir atšķirīgs stāsts. Viens nepareizi izvēlēts produkts un ienaidnieki vārdā piena sēne vai apdegums klauvēs pie durvīm.

Tātad ir noteikti materiāli un sastāvdaļas, no kurām varam un vajadzētu izvairīties, un to vietā izvēlēties veselīgākas alternatīvas. Atklāšu noslēpumu - lielākā daļa materiālu, kas ir zemāk esošajā sarakstā “izvairīšanās”, ir atrodami lētās seksa rotaļlietās.

Necenšos būt kapitālisma bruņinieks, cena nav vienīgais kvalitātes rādītājs. Tas, ka rotaļlieta ir dārgāka, nenozīmē, ka ražotājs labprātīgi izvēlēsies dārgākus un kvalitatīvākus izejmateriālus.

Pirmkārt, ķermenim droša seksa rotaļlieta ir izgatavota no materiāliem, kas neizdala toksīnus. Tam pievērsīsimies pēc brīža. Taču jāņem vērā vēl viena ĻOTI ĻOTI svarīga īpašība: tai jābūt neporainai.

Kā pats nosaukums liecina, porainām rotaļlietām ir poras – mazi caurumiņi. Šajos mazajos caurumiņos var ieperēties neveselīgās baktērijas, kuras grūti izdabūt ārā, sekojoši padarot rotaļlietu grūti sterilizējamu.  Turpretī rotaļlietām, kas ir neporainas, būs pilnīgi gluda virsma, bonusa tam nāk ūdensizturība, viegla kopšana un ātra žūšana

Tas nenozīmē, ka varam neporainās rotaļlietas ievietot trauku mazgājamajā mašīnā vai veļasmašīnā un likt pie darba tikko kā mums par mazgāšanas cikla beigām liecina pīkstiens vai meldiņš. Tās arī vajag pareizi tīrīt, lai likvidētu visas baktērijas, kas lietošanas laikā ar tām ir nonākušas saskarē. Un, ja rotaļlieta ir ievietojama un/vai to izmantos vairāki partneri, vienmēr ir ieteicams izmantot prezervatīvu, lai nodrošinātu papildus higiēnu.

Seksa rotaļlietu materiāli, kas nav poraini un hipoalerģiski, ir augstas kvalitātes medicīniskais silikons, borsilikāta stikls un nerūsējošais tērauds.

Silikona seksa rotaļlietas (medicīniskas kvalitātes)

Silikons padara seksa rotaļlietas mīkstākas, elastīgākas un reālistiskākas. Tā zemā viskozitāte, ķīmiskā stabilitāte, ilgdzīvošana, un pakļaušanās temperatūras maiņām padara to par ideālu materiālu rotaļlietām.  

Temperatūras diapazons ir -65℃-200℃, kas nozīmē, ka to var izmantot ilgu laiku un saglabāt tā mīkstumu elastību. Jo augstāka temperatūra, jo ātrāk sacietē. Turklāt silikonam ir lieliskas elektriskās īpašības un izturība pret ūdeni, ozonu un laikapstākļiem. Šīs īpašības ir drošas un ļoti labi iederas cilvēka ķermenī.

Tīrs medicīniskās kvalitātes silikons ir dārgāks nekā pārtikas silikons, un tas ir vienīgais silikona veids, kas tiek uzskatīts par drošu lietošanai cilvēka ķermenī. Medicīnisks. Loģiski.

Tikai esiet piesardzīgi, lai nepieļautu "viltus silikonu". Termoplastu (TPR un TPE), ftalātus izdalošo vinilu (PVC) un “želejas silikonu” (uz etiķetes bieži dēvē tikai par “silikonu”). 

Atgādinājums un piekodinājums- silikona rotaļlietas NEDRĪKST izmantot ar lubrikantiem uz silikona bāzes, bet gan tikai un vienīgi ūdens bāzes!

Borsilikāta stikls

Jā, zinu, izklausās pēc kārtējās garlaicīgās ķīmijas stundas, bet, lai vieglāk būtu iegaumēt, iedomājieties savu virtuves mērtrauku vai kādu citu kulinārijas priekšmetu, kas nav gluži stikls un nav arī plastmasa. Tas visticamāk ir ražots no borsilikāta, kas, nu jau pašsaprotami, ir nekatīgs mūsu templim, ko saucam par ķermeni.

Izgatavots galvenokārt no bora trioksīda un silīcija dioksīda (smilšu galvenā sastāvdaļa, ko nedrīkst sajaukt ar silikonu), borsilikāta stikls ir ļoti izturīgs un izturīgs pret ekstremālām temperatūrām. Tas nozīmē, ka to var viegli sterilizēt verdošā ūdenī, neuztraucoties, ka tas saplaisās.

Borsilikāta stikls ir hipoalerģisks un nesatur svinu. Un borsilikāta stikla seksa rotaļlietas ir drošas lietošanai ar jebkura veida lubrikantiem.

Nerūsējošais tērauds

Tāpat kā stikls, nerūsējošais tērauds ir izturīgs, viegli tīrāms un labi izturas pret temperatūras izmaiņām. Tā var būt lieliska izvēle seksa rotaļlietai, taču ir vismaz viens svarīgs izņēmums.

Lai gan nerūsējošais tērauds tiek uzskatīts par hipoalerģisku, tie, kuriem ir jutība pret niķeli, nepiekritīs. Niķelis ir tas, kas piešķir nerūsējošajam tēraudam tā spīdumu. Tātad, ja seksa rotaļlietai ir matēta, tā, visticamāk, nesatur daudz (ja tāds vispār tur ir) niķeļa.

Seksa rotaļlietu materiāli, no kuriem jāizvairās

Lētas, jaunas seksa rotaļlietas parasti nav izgatavotas no medicīniska līmeņa silikona. Lai gan etiķetes priekšpusē var būt uzraksts “silikons”, padziļināta tās izpēte atklās kāda Pandoras lāde tad tur slēpjas.

Citas biedējošas sastāvdaļas, kuras jūs varētu atrast (vai nē, ja zīmols nav pieejams), ir kadmijs, ftalāti un daži mazāk atpazīstami nosaukumi, piemēram, (ļoti toksisks) trimetil alvas hlorīds, toluols (toksiskā smaka, kas saistīta ar benzīnu un krāsas šķīdinātāju) un sērogleklis (rūpnieciskais šķīdinātājs). 

Polivinilhlorīds (PVC): PVC ir izplatīts materiāls, ko izmanto seksa rotaļlietu izgatavošanai, tostarp tādām, kas apzīmētas vienkārši kā “želejveida gumija”. Ir zināms, ka PVC izdala endokrīno sistēmu traucējošus savienojumus, tostarp ftalātus.

Trimetilalvas hlorīds: šo vielu izmanto plastmasas, īpaši PVC, ražošanā. Trimetilalvas hlorīds tiek uzskatīts par bīstamu reproduktīvajai sistēmai, un tas ir saistīts ar neatgriezeniskiem bojājumiem attīstībā, mācīšanās traucējumiem un citos mūsu ķermeņa procesos. Pētījumā, kurā tika novērtēts veselības apdraudējums, ko rada dažādas seksa rotaļlietās esošās ķīmiskās vielas, pētnieki konstatējuši, ka trimetilalvas hlorīda iedarbība caur seksa rotaļlietām apdraud veselību grūtniecēm un mātēm, kas baro bērnu ar krūti. 

Ftalāti: Ftalāti ir plastificējošu ķīmisko vielu klase, kas padara plastmasu elastīgāku. Ftalāti ir saistīti ar daudziem endokrīnās sistēmas traucējumiem.

Toluols: Toluols ir naftas ķīmijas šķīdinātājs, kas saistīts ar reproduktīvo un attīstības toksicitāti.

Mazi knifiņi un ieteikumi iegādājoties intīmpreci:

  • Ja iespējams, iepērcieties pārbaudītos intīmpreču veikalos, proti, pie mums, it īpaši, ja pērkat seksa rotaļlietas. Mēs lepojamies ar to, ka piedāvājam ķermenim drošas baudas iespējas; mēs paši pārliecināmies par precēm pirms tās nonāk plauktos.
  • Meklējiet seksa rotaļlietas, kas izgatavotas no 100% medicīniska silikona, borsilikāta stikla, medicīniskā nerūsējošā tērauda vai pulēta dabīgā akmens (piemēram, kvarca). 
  • Iegādājieties seksa rotaļlietas, kas neizmanto virspusējus terminus, tādus kā “želeja” vai “gumija”. 
  • Ja  seksa rotaļlieta, kas izgatavota no iepriekš minētajiem drošajiem materiāliem, nav pieejama, izmantojiet prezervatīvu virs rotaļlietas.
  • Seksa rotaļlietu nozare ir bēdīgi slavena ar maldinošu produktu marķējumu, tāpēc dažreiz rotaļlietas tiek marķētas kā "silikona" vai "ķermeņa drošas", ja tās nav.

Šeit ir daži padomi, kā atklāt krāpšanu:

  • Ņemiet vērā, ka īstais silikons nekad nav caurspīdīgs un vienmēr ir necaurspīdīgs/duļķains.
  • Ja rotaļlietai pieskaroties tiek atstātas nogulsnes vai krikumiņi, tas nav silikons.
  • Ja rotaļlietai ir spēcīga ķīmiska smarža, visticamāk, tā nav ražota no silikona, jo silikonam nav smaržas.
  • Etiķetes, uz kurām norādīts, ka produkts nesatur ftalātus, var nenozīmēt, ka produkts ir drošāks, jo rotaļlieta var saturēt citas toksiskas vielas. Atcerieties kā mazo likumu: medicīniskais silikons vai nerūsējošais tērauds, borsilikāta stikls vai pulēts dabīgais akmens būs uz veselības pjedestāla.

Jūs taču neiesiet katru vakaru spirta dušā, lai izvairītos no mikrobiem un ārpasaules baktērijām? Tīriet arī savas rotaļlietas, izmantojot netoksiskas vielas. Lai izvēlētos pareizo tīrīšanas metodi, ievērojiet visus ražotāja norādījumus vai arī iegādājieties tos šeit.


09.09.2022 15:54:41
0
537

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem