Viss, kas jāzina par lubrikantiem

  • Viss, kas jāzina par lubrikantiem

Lubrikants ir neaizstājams līdzeklis komforta un baudas uzlabošanai. Lubrikanti, jeb smērvielas palīdz samazināt berzi, padarot seksuālās aktivitātes daudz patīkamākas. Sniegsim rūpīgu ieskatu dažādu pieejamo smērvielu veidu, to pielietojumu un piedāvāto priekšrocību izpēti, kā arī praktiskus padomus par pareizā lubrikanta izvēli, lai uzlabotu jūsu seksuālo veselību un baudu.

Kāpēc izmantot lubrikantus?

Lubrikanti nav paredzēti tikai sausuma mazināšanai; to mērķis ir uzlabot seksuālo pieredzi kopumā. Tie var samazināt berzi un palielināt baudu, padarot tos par būtiskiem palīglīdzekļiem apmierinošai seksuālajai dzīvei. Tas ir īpaši svarīgi sievietēm, kuras piedzīvo dabisku sausumu, sausumu hormonālo izmaiņu vai medikamentu dēļ, kā arī ikvienam, kas nodarbojas ar darbībām, kurām nepieciešama papildu eļļošana, piemēram, anālais sekss.

Lubrikanti uz ūdens bāzes

Lubrikanti uz ūdens bāzes

Ūdens bāzes lubrikanti ir vispopulārākie to daudzpusības dēļ. Tie noderēs visu veidu intīmajām spēlēm, seksam, masturbācijai, kā arī tos var droši lietot ar lateksa prezervatīviem un visu veidu seksa rotaļlietām. Tie ir arī ļoti viegli notīrāmi no palagiem un drēbēm, un tie neatstās traipus.

Tomēr ūdens bāzes lubrikantiem ir arī daži trūkumi. Tie nav piemēroti spēlēm ūdenī/dušas seksam, jo tie vienkārši nomazgāsies. Turklāt ūdens bāzes smērvielas mēdz kļūt lipīgas un tām ir nepieciešama bieža atkārtota uzklāšana.

Skatīt preci

Lubrikanti uz silikona bāzes

Silikona bāzes smērvielas ir pazīstamas ar savu slidenumu un noturību. Silikona bāzes smērvielas ir lieliski piemērotas arī seksam vai masturbācijai dušā, jo tās tik viegli nenomazgājas. Āķis ir tāds, ka uz silikona bāzes izgatavotas smērvielas ir nedaudz apnicīgāk nomazgāt, jo pēc tam būs nepieciešamas ziepes un ūdens, lai tās notīrītu.

Silikona bāzes lubrikantus nevajadzētu lietot kopā ar silikona seksa rotaļlietām, jo laika gaitā tie sabojās rotaļlietas materiālu. Tomēr tas nenozīmē, ka visas seksa rotaļlietas ir aizliegtas ar silikona bāzes smērvielām — ir daudzas rotaļlietas, kas izgatavotas no citiem materiāliem, piemēram, stikla un tērauda.

Skatīt preci
Hibrīda lubrikanti

Hibrīda lubrikanti

Hibrīdā lubrikanti pārstāv inovatīvu kategoriju personīgo smērvielu pasaulē, ģeniāli apvienojot gan silikona, gan ūdens bāzes formulu labākās īpašības. Šī kombinācija nodrošina unikālu produktu, kas uzlabo intīmo pieredzi, pateicoties tā daudzpusīgajām. Tie piedāvā ilgstošu eļļošanu bez lipīgajiem atlikumiem, padarot tos par vēlamo izvēli tiem, kas vēlas abu veidu priekšrocības bez trūkumiem.

Skatīt preci
Lubrikanti ar sildošu efektu

Lubrikanti ar sildošu efektu

Sildošie lubrikanti ir paredzēti, lai pēc uzklāšanas tie ādai pievienotu maigu siltumu. Šī sildošā sajūta var palielināt asins plūsmu un jutīgumu, uzlabojot pieskārienu baudu un intensitāti. Šīs smērvielas parasti satur tādas sastāvdaļas kā, piemēram, mentolu vai kapsaicīnu (komponentu, kas padara čili piparus karstus), kas izraisa sasilšanas sajūtu, nonākot saskarē ar ādu.

Skatīt preci
Lubrikanti ar atvēsinošu efektu

Lubrikanti ar atvēsinošu efektu

Šādas smērvielas darbojas pēc pretēja principa, nodrošinot atsvaidzinošu, tirpšanas sajūtu, kas var paaugstināt jutību. Tos bieži gatavo ar tādām sastāvdaļām kā mentols vai piparmētra, kam piemīt dabiskas dzesēšanas īpašības. Atvēsinošie lubrikanti var būt īpaši uzmundrinoši un var pievienot interesantu seksuālās aktivitātes dinamiku.

Skatīt preci
Orālie lubrikanti un lubrikanti ar aromātu

Orālie lubrikanti un lubrikanti ar aromātu

Aromatizētas smērvielas ir jautrs veids, kā uzlabot orālo seksu dažādām gaumēm. Šie lubrikanti ir ēdami un ir pieejami daudzās garšās, tostarp zemeņu, vaniļas, šokolādes un eksotiskāku garšu cienītājiem, piemēram, mango vai pina colada. Aromatizētās smērvielas ir īpaši izstrādātas tā, lai tās būtu drošas lietošanai nelielos daudzumos, padarot tās par rotaļīgu papildinājumu priekšspēlei.

Skatīt preci
Spermas imitācijas lubrikanti

Spermas imitācijas lubrikanti

Viltus spermas smērvielas ir nišas kategorija, kas paredzēta, lai atdarinātu spermas izskatu un tekstūru. Tos bieži izmanto scenārijos, kuros nepieciešama reālistiska estētika, piemēram, pieaugušo filmu veidošanā. Šīs smērvielas ir biezākas un krēmīgākas nekā standarta smērvielas, nodrošinot vizuālu un taustāmu pieredzi, kas paredzēta, lai imitētu īstu spermu.

Skatīt preci
Bio lubrikanti

Bio lubrikanti

Bio smērvielas ir paredzētas tiem, kas dod priekšroku produktiem ar organiskām un dabīgām sastāvdaļām. Šīs smērvielas bieži izvairās no ķīmiskām vielām, piemēram, parabēniem un glicerīna, no kurām daži cilvēki izvēlas izvairīties personisku jutīgumu, alerģiju vai citu veselības apstākļu dēļ.

Skatīt preci

Tālāk ir sniegts detalizēts pārskats par galvenajām priekšrocībām, ko sniedz lubrikantu iekļaušana jūsu intīmajā pieredzē:

Samazina berzi un palielina komfortu

Viena no galvenajām lubrikantu lietošanas priekšrocībām ir berzes samazināšana. Smērvielas padara seksuālajās aktivitātēs iesaistītās virsmas slidīgākas, kas palīdz novērst diskomfortu un sāpes, kas var rasties berzes dēļ. Tas ir īpaši svarīgi vaginālā vai anālā dzimumakta laikā, kad dabiskā eļļošana var nebūt pietiekama.

Uzlabo baudu

Lubrikanti var ievērojami uzlabot seksuālo baudu. Samazinot berzi, smērvielas nodrošina vienmērīgākas un patīkamākas kustības. Turklāt pieejamo smērvielu daudzveidība, tostarp tās, kurām ir sildošs, atvēsinošs vai tirpstošs efekts, var piešķirt pieredzei unikālu maņu dimensiju, palielinot uzbudinājumu un satraukumu.

Atvieglo prezervatīvu lietošanu

Lubrikanti var palīdzēt prezervatīvu uzkvilkšanā un darbībā. Lubrikanti palīdz novērst prezervatīvu plīsumus berzes dēļ, tādējādi uzlabojot to uzticamību un efektivitāti seksuāli transmisīvo infekciju (STI) un nevēlamu grūtniecību novēršanā.

Atbalsta seksuālo veselību

Samazinot berzi un novēršot prezervatīvu plīsumus, lubrikanti veicina labāku seksuālo veselību. Tie palīdz novērst mikroplīsumus ādā un gļotādās, kas var rasties dzimumakta laikā, kas var samazināt STI pārnešanas vai iegūšanas risku.

Palielina seksuālo aktivitāšu iespējas

Lubrikanti paplašina iespējamo seksuālo darbību klāstu. Piemēram, tie ir nepieciešami ērtam anālajam seksam vai fistingam, kas neietver dabīgu eļļošanu. Tie arī uzlabo seksa rotaļlietu lietošanas baudījumu, padarot pieredzi vienmērīgāku un apmierinošāku.

Palīdz pret maksts sausumu

Daudzas sievietes izjūt maksts sausumu, ko var izraisīt dažādi faktori, tostarp menopauze, stress vai medikamenti. Lubrikanti var mazināt diskomfortu, kas saistīts ar sausumu, padarot seksuālās aktivitātes patīkamākas un mazāk sāpīgas.

Uzlabo masturbāciju

Lubrikanti var padarīt masturbāciju par patīkamāku un stimulējošāku pieredzi gan vīriešiem, gan sievietēm. Tie var uzlabot sajūtas un padarīt ādu jutīgāku pret pieskārienu, tādējādi palielinot baudu.

Rosina eksperimentēt

Tirgū pieejamo lubrikantu daudzveidība var mudināt eksperimentēt ar dažāda veida intīmām aktivitātēm. Dažādu tekstūru, garšu un efektu izpēte var pievienot seksuālajām attiecībām aizrautību un atdzīvināt savstarpējo dzirksteli.

Biežāk uzdotie jautājumi par lubrikantiem

Kāda ir atšķirība starp lubrikantiem uz ūdens bāzes un silikona bāzes?

Starp šiem lubrikantu veidiem ir dažas būtiskas atšķirības. Ūdens bāzes lubrikanti mēdz būt daudzpusīgāki, saderīgi ar lielāko daļu rotaļlietu un prezervatīvu, kā arī viegli notīrāmi. Savukārt lubrikanti uz silikona bāzes nodrošina ilgstošāku eļļošanu un ir ideāli piemēroti spēlēm ūdenī vai zem dušas, tādēļ tos būs arī grūtāk notīrīt un tie var atstāt traipus uz palagiem. Silikona bāzes lubrikantus nav ieteicams izmantot kopā ar silikona intīmprecēm, piem. silikona vibratoriem.

Vai ir droši lietot lubrikantus katru reizi kad nodarbojos ar seksuālām aktivitātēm?

Jā, ir droši lietot lubrikantus katru reizi, kad nodarbojaties ar seksu. Faktiski lubrikanta lietošana var palīdzēt novērst kairinājumu un diskomfortu, īpaši biežu vai ilgstošu darbību laikā. Vienkārši izvēlieties smērvielu, kas ir saderīga ar jūsu ādas tipu un citiem produktiem, ko lietojat, piemēram, prezervatīviem vai rotaļlietām.

Kā izvēlēties lubrikantu jutīgai ādai?

Meklējiet lubrikantus, kas marķēti kā hipoalerģiski un nesatur potenciālus kairinātājus, piemēram, glicerīnu, parabēnus un smaržvielas.

Vai lubrikantus var kopā lietot ar visiem prezervatīviem?

Lubrikantus uz ūdens un silikona bāzes var droši lietot kopā ar lateksa un bezlateksa prezervatīviem. Eļļas bāzes lubrikantus nedrīkst lietot kopā ar lateksa prezervatīviem, jo tie var izraisīt plīsumus prezervatīva materiālā.

Vai un cik daudz drīkst iekšķīgi uzņemt lubrikantu, kurš paredzēts orālajam seksam?

Lai gan ēdamie lubrikanti ir droši, tie ir paredzēti lietošanai nelielos daudzumos intīmo aktivitāšu laikā un nav paredzētas lietošanai pārtikā. Nav ieteicams tos lietot lielos daudzumos. Tomēr, ja jums ir kādi uztura ierobežojumi vai alerģijas, ir svarīgi pārbaudīt sastāvdaļu sarakstu uz produkta etiķetes, lai pārliecinātos, ka tajā nav nekā tāda, kas varētu jums nodarīt kaitējumu.

Vai lubrikantu izmantošana ietekmē auglību?

Lielākā daļa smērvielu neietekmē auglību, bet daži produkti, īpaši tie, kas ir uz eļļas bāzes, var mainīt maksts pH līdzsvaru vai negatīvi ietekmēt spermas kustīgumu. Iesakām izvēlēties lubrikantu kurš izstrādāts tieši šim mērķim – iepazīsties ar System Jo Actively Trying!

Kā es varu zināt, vai man ir alerģija pret lubrikantu?

Alerģiskas reakcijas pazīmes pret smērvielu var būt nieze, apsārtums, pietūkums vai kairinājums intīmajā zonā. Ja rodas kāds no šiem simptomiem, nekavējoties pārtrauciet lubrikanta lietošanu un nomazgājiet zonu ar ūdeni. Iesakām pārbaudīt nelielu daudzumu smērvielas uz apakšdelma, pirms to lietojat intīmajās zonās.

Kā man vajadzētu uzglabāt savu lubrikantu?

Smērvielas jāuzglabā vēsā, sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem, lai novērstu produkta bojāšanos. Pārliecinieties, vai vāciņš ir cieši noslēgts, lai izvairītos no no tā izlīšanas un apkārtējās vides piesārņojuma.

Piemērotas smērvielas iekļaušana seksuālajās aktivitātēs var sniegt šīs priekšrocības, padarot pieredzi drošāku, ērtāku un patīkamāku. Neatkarīgi no tā, vai lubrikanti tiek izmantoti specifisku problēmu risināšanai, piemēram, maksts sausumam vai vienkārši baudas uzlabošanai, tie ir vērtīgs papildinājums seksuālajai veselībai un baudai.

Intīmpreces Superstar.lv

23.04.2024 12:13:36
0
90

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem