Kā nekaunēties par savām seksuālajām fantāzijām?

  • Kā nekaunēties par savām seksuālajām fantāzijām?

Savu fantāziju saprašana var būt ļoti noderīga, lai labāk iepazītu gan sevi un pietuvināties mīļotajam cilvēkam un viņa velmēm, kas radīs komfortablāku vidu abpusējās attiecības, radīs jaunas emocijas un piepildīs Jūsu seksuālo dzīvi.

Seksuālās fantāzijas cilvēkiem bieži rada kaunu. Tas ir saprotams: lielākā daļa no mums ir uzauguši ar domu, ka sekss pats par sevi ir diezgan apkaunojoša lieta, un, ja tas pārsniedz vaginālo seksu (dažiem darbības jomas var tikt novirzītas uz pašapmierināšanos, orālo, anālo) seksu, tad tas ir kopumā nepieņemami.

Tajā pašā laikā cilvēki patērē milzīgu daudzumu pornogrāfijas, tostarp hardcore žanra. Un liela robeža starp realitāti (kurā ir apkaunojoši vispār apspriest seksu, nemaz nerunājot par fantāzijām) un šo izsmalcināto fantāziju pasauli, kurā it viss var būt iespējams, var likt cilvēkam justies nepareizi, ļoti vientuļi un nesaprastam.

Ko darīt, ja jūsu paša fantāzijas ir biedējošas? 

Šeit būs alternatīvas perspektīvas seksuālajām fantāzijām, kas palīdzēs tās pārvērst no ienaidniekiem par draugiem.

Kāpēc fantāzijas ir normālas un noderīgas?

Fantāzijas ir daļa no Jūsu individuālās pieredzes, rakstura īpašībām, temperamenta un iztēles robežām.

Jūsu psiholoģiskā ceļa iezīmes atstāj pēdas, arī fantāziju telpā. 

Spontāna seksuālā uzbudinājuma nejauša sakritība vai kāda situācija, kura izraisīja dzimumtieksmes veidošanos, var kļūt par pastāvīgo fantāziju dažādas krāsas, telpās un noskaņās.

Sākšu ar kaut ko pavisam nevainīgu,

Cilvēki stāsta, ka uztraukums radās, kad emocionāli nozīmīgs partneris izdarīja kaut ko, kas pats par sevi nebija seksuāls (apskāviens, īpašs rokas skūpsts, dzejas lasīšana, balsts ziņas ierunāšanā, kaut kāds žests vērsts pret personu vai darbība, kurai ikdienā nevar būt saskatāmas seksuāla rakstura iezīmes un tā tālāk), un pēc tam pati darbība kļuvusi par uzbudinājuma izraisītāju. 

Fantāzijas ir viens no veidiem, kā labāk iepazīt sevi.

Mēģiniet izturēties pret fantāzijām kā pret sevis izzināšanas materiālu. Fantāzijas visbiežāk ir veids, kā mūsu psihe komunicē par neapmierinātām vēlmēm vai nepiedzīvotām emocijām. Bieži vien alegoriskā (alegorija ir vēsturiskā žanra paveids, kurā notikumus un parādības tiek atspoguļotas simboliski (simbols var būt gan, piemēram, kāda grafiska zīme, gan priekšmets, dzīvnieks, krāsa, skaņdarbs vai apzīmējums kādam noteiktam jēdziena), nevis stāstošā formā.

Šo tēzi lieliski ilustrē BDSM subkultūra. Labas BDSM spēles ir kontrolēts un samērā drošs rotaļu laukums, kurā var parādīt savas ēnas puses – tās, kuras apziņa īsti nevēlas pieņemt.

Var uzdot sev pāris jautājumus –

Ko Jūs ikdienā neļaujat sev izpaust? Vai Jums ir vēlme sodīt vai tikt sodītam? Atlaist kontroli vai beidzot iegūt to? Vai Jūs atkal un atkal ilgojaties pēc sāpīgas, apkaunojošas un pazemojošas pagātnes situācijas?

Bet ko darīt, ja Jūsu fantāzijas ir īpaši nežēlīgas vai vērstas pret tiem, kuriem ir noteikts aizliegums?

Lai cik tas būtu biedējoši, tas viss ir arī sevis izzināšanai piemērots materiāls. Te noteikti varam ieteikt lomu spēles, kuru laikā var pārtapt par dzīvnieku, kāda amata pārstāvi un tt.

Tavas fantāzijas, kuras ir īpaši nežēlīgas vai vērstas pret tiem, kuriem ir noteikts aizliegums, nepadara tevi par briesmoni. To īstenošana pārkāpjot aizliegumu - jā.

Aiz nežēlīgām sadistiskām fantāzijām bieži vien slēpjas nerealizēta agresija pagātnē vai tagadnē, aiz nekompetentiem fantāziju objektiem ir vēlme pakļaut vājāko, kādu, kurš nevar pretoties. Un neaizmirstiet, ka pats fakts, ka šīs tēmas ir dziļi tabu, dod lielu emocionālu lādiņu, kas baro šīs fantāzijas.

Ko darīt? Ideālā gadījumā par to runājiet ar psihoterapeitu vai psihologu-seksologu. Varat arī izmantot fantāzijas masturbācijai vai seksam ar piemērotu partneri (pieaugušu, spējīgu cilvēku). Jūs kopā varat "spēlēt" aizraujošās situācijās. 

BDSM subkultūrā ir īpašas sadaļas tādām spēlēm kā vecuma spēle, mājdzīvnieku spēle utt.

Klikšķiniet ŠEIT un iepazistieties ar mūsu bloga rakstu par BDSM piederumiem iesācējiem.

Pēc iekšējām izmaiņām var mainīties arī fantāzijas.

Dažas fantāzijas var sevi izsmelt un pazust, citam radoties vietā, citas fantāzijas var pastiprināties un iegūt jaunas detaļas.

Konsekventa fantāziju izpēte un pieņemšana (dažādas psihes ēnas puses) var novest pie tā, ka var rasties fantāziju trūkums, un iespējams, seksuālās vēlmes dzims brīdī, kad notiek reāls kontakts ar konkrētu cilvēku. Galvenais, lai Jūs un Jūsu partneri justos labi.

Fantāzijas ir veids, kā (no jauna) atklāt viens otru.

Cilvēku attiecības bieži izjūk, jo viņi nekad nesaka viens otram, ko viņi patiešām vēlas vai nevēlas. Tas attiecas arī uz seksualitāti. Bailes uzticēt savas fantāzijas partnerim ir diezgan pamatotas: visbiežāk jūs varat atrast ļoti atšķirīgu reakciju: no neitrālas līdz bailēm un riebumam. Kā runāt par šādām lietām, tas ir atsevišķs jautājums, kas ir ārpus šī raksta darbības jomas.

Ko darīt? Ideālā gadījumā par to runājiet ar psihoterapeitu vai psihologu-seksologu. 

Viens no veidiem ka var atrisināt šo situāciju Jūs varat izveidot savus seksuālo fantāziju un vēlmju sarakstus.

Svarīgi!!!

Šiem sarakstiem jābūt orientētiem izskatīšanai ar konkrētu partneri, ja ir izpratne par to kas ir var izraisīt bailes vai riebumu, to mēs neiesakām likt šajā sarakstā! un pēc tam ierosināt tos diskusijai, bieži vien vēlmju nesakritībā ir krustošanās punkti, kuriem varat pieiet radoši, radot kopīgu eksperimentu lauku, ja nesakritībā nevarat atrast krustošanas punktus, var meklēt lietderīgo informāciju vai izpētīt šo jautājumu dziļāk. 

Kā tikt galā ar bailēm, ka fantāzijas tikai pastiprināsies?

Ja atļaujies sekot fantāzijām, var vēlēties arvien izsmalcinātāku! Kā apstāties?

Savu fantāziju pieņemšana nav tas pats, ka to realizēšana.

Pirmkārt, fantāziju apzināšanās un pieņemšana ne vienmēr noved pie to realizācijas. Pats par sevi šis materiāls ir lieliska degviela kaislības kurināšanai.

Protams, ja Jūsu fantāzijas kļūst apsēstas, neļauj normāli dzīvot un sazināties, tas ir iemesls vērsties pie seksologa vai psihiatra.

Dažas fantāzijas ir neiespējamas vai grūti piepildāmas. 

Jau pati spēja brīvi dalīties ar fantāzijām rada tuvību un pieņemšanu, kas bieži vien ir tieši tas, kas visvairāk vajadzīgs. Zināt, ka "Es esmu labs, pareizs, ka ar mani viss ir kārtībā, esmu pieņemts un mīlēts tāds, kāds esmu."

Sevis izzināšana vājina tieksmi pēc "aizliegtā".

Otrkārt, ja paralēli fantāziju realizācijai notiek savu ēnu pušu pieņemšanas process “jā, tas arī esmu es, un tas ir brīnišķīgi”, fantāziju spēks vājinās, tās var kļūt arvien mazākas un pievilcīgākas. . 

Jo pilnīgāk cilvēks sevi pieņem un apzinas dažādās izpausmēs, jo vairāk viņš atļaujas būt viņš pats, jo mazāk viņam paliek “aizliegtā”.

Kopumā izpētiet savas fantāzijas, iemācieties tās pieņemt un, ja vēlaties, dalieties ar saviem mīļajiem.

Izpētiet savas fantazijās, pārdomajiet, iesaistiet savu partneri to realizācijā.

Lai Jums viss izdodas!

16.11.2022 13:41:14
0
377

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem