Masāžas sveču ceļvedis: aromterapija, relaksācija un jutekliskais baudījums

  • Masāžas sveču ceļvedis: aromterapija, relaksācija un jutekliskais baudījums

Masāžas sveces ir salīdzinoši jauns papildinājums relaksācijas un pašaprūpes pasaulē. Tās ir unikāla aromterapijas sveču un masāžas eļļu kombinācija, kas var sniegt greznu un nomierinošu pieredzi prātam un ķermenim. (Plašo masāžas sveču klāstu vari apskatīt klikšķinot ŠEIT)


Masāžas sveces ir izgatavotas no dabīgu sastāvdaļu maisījuma, piemēram, sojas vaska, šī sviesta, kokosriekstu eļļas un ēteriskajām eļļām. Kad svece ir aizdegta, tā izkūst kā silta eļļa, ko var uzliet uz ādas masāžai. Izkausētā eļļa ir silta, bet nav pietiekami karsta, lai radītu diskomfortu, tāpēc tā ir ideāli piemērota relaksējošai masāžai. Masāžas sveces kūst aptuveni 35 grādu temperatūrā, tādēļ gūt apdegumus nav iespējams.


Viena no galvenajām masāžas sveču priekšrocībām ir to spēja nodrošināt aromterapiju. Ēteriskās eļļas svecē var palīdzēt nomierināt prātu, mazināt stresu un veicināt relaksāciju. Dažādām ēteriskajām eļļām ir dažādas īpašības, tāpēc ir svarīgi izvēlēties savām vajadzībām atbilstošu aromātu sveci. Piemēram, lavandas ēteriskā eļļa ir pazīstama ar savām nomierinošajām īpašībām, savukārt piparmētru ēteriskā eļļa ir uzmundrinoša.


Vēl viena masāžas sveču priekšrocība ir tā, ka tās var palīdzēt mitrināt ādu. Dabiskās eļļas svecē var dziļi iekļūt ādā, atstājot to maigu, gludu un mitrinātu. Šī sviests un kokosriekstu eļļa svecē var arī sniegt papildu barošanu ādai, palīdzot nomierināt ādās sausumu.



Kā masāžas sveces atšķiras no parastajām svecēm?


Masāžas sveces atšķiras no parastajām svecēm vairākos veidos. Pirmkārt, parastās sveces tiek pārsvarā izgatavotas no parafīna vaska, taču masāžas sveces parasti izgatavotas no dabīgām sastāvdaļām, piemēram, sojas vaska, kokosriekstu eļļas un šī sviesta. Šīs sastāvdaļas ir izvēlētas to mitrinošo un barojošo īpašību dēļ, kas padara tās lieliski piemērotas lietošanai uz ādas.


Vēl viena būtiska atšķirība starp masāžas svecēm un parastajām svecēm ir tā, ka masāžas sveces ir pildītas ar ēteriskajām eļļām. Ēteriskās eļļas ir augsti koncentrēti augu ekstrakti, kas ir pazīstami ar savām ārstnieciskajām īpašībām. Tos var izmantot visam, sākot no stresa mazināšanas līdz sāpju mazināšanai, un tos bieži pievieno masāžas svecēm, lai nodrošinātu papildu relaksācijas un aromterapijas slāni.


Arī masāžas sveces parasti smaržo savādāk nekā parastās sveces. Lai gan parastās sveces var būt aromatizētas ar tādām smaržvielām kā vaniļa vai lavanda, masāžas sveces bieži tiek aromatizētas ar ēteriskajām eļļām, kas ir īpaši izvēlētas to terapeitisko ieguvumu dēļ. Piemēram, masāžas sveci var aromatizēt ar eikalipta ēterisko eļļu, kas ir pazīstama ar spēju attīrīt deguna blakusdobumus un atvieglot elpošanas problēmas.


Un iespējams vissvarīgākā atšķirība starp klasiskajām svecēm un masāžas svecēm ir to kušanas temperatūras.

Klasiskā vaska svece kūst pie temperatūras no 50 līdz 100 grādiem, atkarībā no parafīna veida un piemaisījumu daudzuma. Ja šāds sastāvs nokļūst uz ādas no augstuma, kas mazāks par 40 cm, rodas apdegumi. 

Labas kvalitātes tīram parafīna vaskam (piemēram, aromātiskajam) parasti nepieciešama 36 līdz 55 grādu temperatūra. Šādu sveci var pilināt no 15 cm augstuma. Jāņem vērā, ka parafīns ādā neuzsūcas, bet vienkārši sasalst uz tās. 

Stearīns kūst temperatūrā no 55 līdz 72 grādiem. Saskare ar ādu bieži izraisa kairinājumu.

Turpretī masāžas svece kūst vien aptuveni 35 grādu temperatūrā, tādēļ apdegumi nav īsti iespējami, pat ja saturs tiek izliets uz ādas.

Tādēļ nevajag eksperimentēt, izmēģinot masāžu ar parastu aromātisko sveci no tuvākā lielveikala – gandrīz noteikti var gūt apdegumus un kairinājumus, izsitumus vai alerģisku reakciju.


Daži aromāti, kas parasti ir īpaši populāri masāžas svecēs:


    • Lavanda: Lavanda ir viena no populārākajām masāžas sveču smaržām. Tam ir nomierinoša un relaksējoša iedarbība, kas var palīdzēt mazināt stresu un trauksmi, padarot to par lielisku izvēli atpūtai un miegam.


    • Vaniļa: Vaniļa ir mierinoša un salda smarža, ko bieži izmanto masāžas svecēs. Tas var palīdzēt radīt siltu un mājīgu atmosfēru un veicināt relaksāciju.


    • Eikalipts: Eikalipts ir atsvaidzinošs un uzmundrinošs aromāts, kas var palīdzēt attīrīt deguna blakusdobumus un nodrošināt atvēsinošu sajūtu. To bieži izmanto masāžas svecēs, lai atvieglotu elpošanas problēmas un atvieglotu muskuļu sāpes.


    • Piparmētra: Piparmētra ir stimulējoša smarža, kas var palīdzēt palielināt enerģiju un uzlabot fokusu. Kā arī to bieži izmanto masāžas svecēs, lai mazinātu spriedzi un galvassāpes.


    • Citrusaugļi: Citrusaugļu aromāti, piemēram, citronu vai apelsīnu, ir atsvaidzinoši un pacilājoši. Tie var palīdzēt uzlabot garastāvokli un enerģijas līmeni.


    • Afrodiziaks: dažas masāžas sveces satur afrodiziakus - sastāvdaļas, kas var palīdzēt uzlabot seksuālo vēlmi vai stimulēt uzbudinājumu. Izplatītākās afrodiziaku sastāvdaļas, kas atrodamas masāžas svecēs:

Ilang-ilang (salds un eksotisks aromāts, kas, domājams, uzlabo jutekliskumu un seksuālo vēlmi)

Pačūlija (muskusa un zemes aromāts, kas palīdz stimulēt sajūtas un veicina relaksāciju un tuvību)

Jasmīns (salds un eksotisks aromāts, kas rada romantisku un juteklisku atmosfēru un uzlabo seksuālo vēlmi)

Sandalkoks (silts koksnes aromāts, kas palīdz uzlabot garastāvokli, mazina stresu un veicina tuvību)

Kanēlis (silts un pikants aromāts, kas palīdz palielināt asins plūsmu un stimulē sajūtas, kas var uzlabot seksuālo vēlmi un uzbudinājumu)



Masāžas sveces izmantošana ir vienkāršs un patīkams process. Tālāk ir norādītas dažas darbības, kas palīdzēs jums maksimāli izmantot masāžas sveci:


1. Izvēlieties ērtu un relaksējošu vietu masāžas sveces lietošanai. Pārliecinieties, ka telpa ir silta un bez jebkādiem traucēkļiem.


2. Iededziet masāžas sveces daktiņu un ļaujiet tai degt dažas minūtes, līdz uz virsmas izveidojas izkusušas eļļas peļķe. Tas var ilgt no 10 līdz 20 minūtēm atkarībā no sveces lieluma.


3. Kad ir izveidojies izkusušās eļļas baseins, nopūtiet sveci un ļaujiet tai dažas minūtes atdzist. Pirms lietošanas masāžai ir svarīgi pārliecināties, ka eļļa nav pārāk karsta.


4. Ielejiet izkusušo eļļu plaukstās vai tieši uz ādas. Eļļa būs silta, taču tai nevajadzētu būt nepatīkami karstai. Uzmanieties, lai eļļa neizšļakstītos un nenonāktu saskarē ar jutīgām vietām.


5. Izmantojiet maigus masāžas glāstus, lai eļļu iestrādātu ādā, izmantojot vairāk eļļas, ja nepieciešams. Siltā eļļa palīdzēs atslābināt muskuļus un sniegs nomierinošu un baudpilnu pieredzi.


6. Turpiniet masāžu tik ilgi, cik vēlaties, pēc vajadzības pievienojot vairāk eļļas. Kad esat pabeidzis masāžu, noslaukiet lieko eļļu ar dvieli vai drānu.


7. Nodzēsiet sveci un uzglabājiet to vēsā, sausā vietā, līdz esat gatavs to atkal izmantot.


Kā uzglabāt masāžas sveci?


Lielākajai daļai masāžas sveču, īpaši tām, kurām ir vāks, nav nepieciešama īpaša uzglabāšana. Ja ir manāms, ka tekstūra sāk kust vai atslāņojas, ir vērts to pārvietot uz ledusskapi un izņemt to tikai pirms lietošanas.


Cik ilgi kalpo masāžas svece?


Uz šo jautājumu ir grūti viennozīmīgi atbildēt, jo katram ir atšķirīgs eļļas patēriņš un lietošanas biežums. Ja, piemēram, masāža tiek veikta 2-3 reizes mēnesī, tad lielā masāžas svece ar tilpumu 170-200 ml pietiks apmēram gadu. Ar 30-35 ml svecēm pietiek tikai dažām lietošanas reizēm, taču šāda tilpuma svecēm ir arī savs labums - varat biežāk izmēģināt dažādu aromātu sveces!






Ņemiet vērā dažas situācijas, kad tomēr nevajadzētu lietot masāžas sveces:


    • Alerģijas: ja Jums ir alerģija pret kādu no masāžas sveces sastāvdaļām, to nevajadzētu lietot. Pirms jauna produkta lietošanas vienmēr pārbaudiet sastāvdaļu sarakstu un, ja jums ir bažas par alerģijām, veiciet alergēnu testu, pirms lietojat to uz lielāka ādas laukuma.


    • Kairināta āda: ja jums ir kairināta āda, piemēram, iegriezumi, apdegumi vai izsitumi, jums vajadzētu izvairīties no masāžas sveces lietošanas šajā zonā. Siltā eļļa var saasināt kairinājumu un izraisīt turpmākus ādas bojājumus.


    • Jutība pret karstumu: ja jums ir jutība pret karstumu, masāžas sveces siltā eļļa var šķist neērta vai pat sāpīga. Šajā gadījumā vislabāk ir izvairīties no masāžas sveču lietošanas.


    • Grūtniecība: Ja esat grūtniece, jums vajadzētu izvairīties no masāžas sveces, kas satur ēteriskās eļļas. Dažas ēteriskās eļļas var būt kaitīgas grūtniecēm un viņu mazuļiem, kas attīstās, tāpēc vislabāk ir būt piesardzīgiem un pilnībā izvairīties no tām.



Masāžas sveces ir brīnišķīgs veids, kā radīt relaksējošu un intīmu atmosfēru, vienlaikus izbaudot aromterapijas un masāžas priekšrocības. Tie piedāvā unikālu un juteklisku pieredzi, kas var palīdzēt mazināt stresu, veicināt relaksāciju un uzlabot tuvību. Pateicoties plašam aromātu un sastāvdaļu klāstam, masāžas sveces var pielāgot atbilstoši individuālajām vēlmēm un vajadzībām. Tomēr ir svarīgi izmantot masāžas sveces droši un atbildīgi, rūpīgi ievērojot norādījumus un izvairoties no iespējamiem riskiem. Neatkarīgi no tā, vai masāžas sveces tiek lietotas vienatnē vai kopā ar partneri, tās ir grezns un patīkams gardums prātam, ķermenim un dvēselei.


Apskati bloga rakstu par lūpu masāžas komplektiem un kā to slietot - klikšķinot ŠEIT


Apskati bloga rakstu par ēdamajiem masāžās krēmiem - klikšķinot ŠEIT


24.03.2023 13:21:13
0
434

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem