Seksa rotaļlietu aizraujošā vēsture

  • Seksa rotaļlietu aizraujošā vēsture

Seksa rotaļlietām ir sena un aizraujoša vēsture, kas sniedzas tūkstošiem gadu senā pagātnē. No senākajām zināmajām seksa rotaļlietām, kas izgatavotas no akmens un koka, līdz izsmalcinātajiem mūsdienu dizainiem, ko mēs redzam šodien, seksa rotaļlietu attīstība atspoguļo cilvēka seksualitāti, attieksmi pret seksu un kultūras normas visā vēsturē.


Agrākās seksa rotaļlietas datētas ar aptuveni 4000 gadu pirms mūsu ēras Senajā Ēģiptē, kur cilvēki seksuālai baudai izmantoja priekšmetus, kas izgatavoti no akmens, koka un ādas. Daži no šiem objektiem tika veidoti kā falli, bet citi bija paredzēti tūpļa stimulēšanai vai kā masturbācijas palīglīdzekļi. Šīs senās seksa rotaļlietas bieži tika uzskatītas par auglības simboliem, un tika uzskatīts, ka tām piemīt maģiskas īpašības, kas var uzlabot seksuālo baudu un veicināt vīrišķību.


Atgriežoties pat senajā Haņu dinastijā, ķīniešu aristokrāti baudīja mākslinieciski izgatavotus nefrīta aizbāžņus un bronzas strap-onus. Acīmredzot balzamētāji izmantoja mucas aizbāžņus, lai novērstu ķermeņa esenci, piemēram, chi, izkļūšanu no ķermeņa. Daudzi strap-oni bija viegli un tos izmantoja gan vīrieši, gan sievietes, un tie tika izgatavoti pēc pasūtījuma. (Mūsdienās joprojām daudzas rotaļlietas tiek izgatavotas no dārgakmeņiem un kristāliem – ieskaties rakstā par kristāla rotaļlietām spiežot ŠEIT)


Grieķiem un romiešiem bija arī plaukstoša seksa rotaļlietu kultūra ar dažādiem priekšmetiem, kas bija paredzēti tūpļa un maksts stimulēšanai. Grieķu filozofs Platons pat rakstīja par seksa rotaļlietu izmantošanu savā slavenajā darbā "Simpozijs".


17. gadsimta jūrnieki sāka eksperimentēt ar seksa lellēm jeb dames de voyage.

Lai izvairītos no vientuļām naktīm garo ceļojumu laikā, viņi sasēja salmu kūļus, lai atdarinātu cilvēka veidolu, un pēc tam ietērpa to sieviešu apģērbā.


Izrādās, “spermu” izšļācošie dildo nav tik jauni, kā varētu domāt. 1700. gados Francijā atrastajam skaistajam ziloņkaula dildo bija savs izsļākšanas mehānisms, lai atdarinātu ejakulāciju. Tam pat bija pievienota uzglabāšanas auduma soma, kam mūsuprāt, ir jābūt visām seksa rotaļlietām! Vēl sulīgāk - šis dildo tika atrasts klosterī!


Viduslaikos seksa rotaļlietas bieži tika saistītas ar burvestībām un velna pielūgšanu, un to lietošana bija stingri aizliegta. Tomēr 17. un 18. gadsimtā seksa rotaļlietas atgriezās, sabiedrībai kļūstot liberālākai un seksuāli pozitīvākai. Viena populāra rotaļlieta šajā laikā bija "dildo", kas tika izgatavota no ādas, koka vai vaska un ko sievietes bieži izmantoja, lai sasniegtu orgasmu.


Vibratoru kā medicīnas ierīču izmantošana "histērijas" ārstēšanai aizsākās 19. gadsimta beigās. Histērija bija izplatīta diagnoze sievietēm, kuras piedzīvoja plašu simptomu klāstu, tostarp trauksmi, aizkaitināmību, bezmiegu un seksuālu vilšanos. Tika uzskatīts, ka histērijas cēlonis bija "klejojoša dzemde", kas pārvietojās pa ķermeni, izraisot šos simptomus.


Tajā laikā histērijas ārstēšana ietvēra manuālu dzimumorgānu stimulāciju, lai izraisītu "histērisku paroksismu", ko mēs tagad pazīstam kā orgasmu. Tomēr tas tika uzskatīts par laikietilpīgu un fiziski prasīgu ārstēšanas veidu ārstiem, kuriem bieži bija jāveic šīs procedūras vairākiem pacientiem dienā.


Tādēļ 1800. gadu beigās ārsti sāka izmantot vibrācijas iekārtas, lai ārstētu sieviešu histēriju. Šīs mašīnas tika darbinātas ar roku darbināmiem mehānismiem vai tvaika dzinējiem, un tās bieži bija lielas un smagnējas.


1900. gadu sākumā pirmo elektrisko vibratoru izgudroja amerikāņu ārsts Džozefs Mortimers Granvils. Viņš izstrādāja ierīci kā efektīvāku un uzticamāku veidu, kā izraisīt orgasmu sievietēm ar histēriju. Vibrators tika tirgots kā medicīnas ierīce un tika pārdots ārstiem un slimnīcām kā līdzeklis "sieviešu traucējumu" ārstēšanai.


Elektriskais vibrators kļuva ļoti populārs gan ārstu, gan pacientu vidū, un 20. gadsimta 20. gados tas bija plaši pieejams lietošanai mājās. Vibratori tika reklamēti sieviešu žurnālos un pasta pasūtījumu katalogos, lai sievietes varētu gūt seksuālu baudu un relaksāciju.


Lai gan daudzi “masieri” bija jau atraduši alternatīvu pielietojumu starp palagiem, 1968. gadā izgatavotais Hitachi Magic Wand bija pirmais, kas tika atklāti atzīts un pat apstiprināts kā seksa rotaļlieta. Neskatoties uz to, ka Hitachi masāžas zizlis kļuva par ikonisku seksa rotaļlietu, Hitachi atteicās atzīt nūjiņas izmantošanu kā vibratoru un 2012. gadā noņēma savu nosaukumu no zīmola. (Masieri joprojām ir viena no pieprasītākajām seksa rotaļlietām un to klāstu vari apskatīt spiežot ŠEIT)


1960. un 70. gados seksuālā revolūcija radīja jaunu ēru atklātībai un seksa rotaļlietu pieņemšanai. Vibratori un citas rotaļlietas kļuva plašāk pieejamas un vairs netika uzskatītas par tabu vai ko apkaunojošu. Mūsdienās seksa rotaļlietu nozare turpina ieviest jauninājumus un virzīt seksuālās baudas un izpausmes robežas.Vēl daži jautri un interesanti fakti par seksa rotaļlietu vēsturi:


  • Vecākā seksa rotaļlieta, kas jebkad atklāta, datēta aptuveni 28 000 gadus pirms mūsu ēras. Tas bija Vācijā atrasts akmens fallss, 20 cm garš un 3 cm diametrā, un tiek uzskatīts, ka tas tika izmantots seksuālās baudas sasniegšanai.  • Bronzas dildo var šķist ne pārāk īpatnējs, taču kā būtu ar kazas plakstiņu dzimumlocekļa gredzenu, kas papildināts ar skropstām, lai radītu papildu kutināšanu? Tiek teikts, ka tos Ķīnā izmantoja 1200. gadā pirms mūsu ēras.  • Otrā pasaules kara laikā ASV militārpersonas pasūtīja vibratoru ar nosaukumu "Vibratex", lai palīdzētu karavīriem, kuri cieta no kaujas noguruma. Vibratex tika izstrādāts, lai tas būtu pārnēsājams un diskrēts veids, kā karavīri var mazināt spriedzi un trauksmi.  • Pirmais seksa rotaļlietu veikals pasaulē tika atvērts Vācijā 1962. gadā. Mūsdienās seksa rotaļlietu veikali ir atrodami pilsētās visā pasaulē.
Noslēgumā jāsaka, ka seksa rotaļlietu vēsture ir apliecinājums ilgstošai cilvēka tieksmei pēc seksuālas baudas un apmierinājuma. No seniem laikiem līdz mūsdienām cilvēki ir izmantojuši seksa rotaļlietas, lai izpētītu savu seksualitāti, izteiktu savas vēlmes un vairotu baudu. 


15.03.2023 17:37:47
0
319

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem