Pēcdzemdību periods: kas jāzin par seksu pēc dzemdībām

  • Pēcdzemdību periods: kas jāzin par seksu pēc dzemdībām

Pēcdzemdību periods ir skaists un transformējošs laiks sievietes dzīvē. Tas ir laiks, kas piepildīts ar neskaitāmiem maiguma, prieka un nebeidzamiem glāstu mirkļiem. Tomēr zem šīs lolotās pieredzes slēpjas arī lielas pārmaiņas un izaicinājumi. Bezmiega nakšu un autiņbiksīšu maiņas laikā daudzi jaunie vecāki sāk uzskatīt, ka viņu intīmā saikne pašsaprotami paliek otrajā plānā.

 

Tomēr šī virpuļa vidū ir ļoti svarīgi atcerēties, ka tuvības un savu seksuālo vēlmju piekopšana var būt būtiska pēcdzemdību atveseļošanās sastāvdaļa. Šeit seksa rotaļlietas var spēlēt pārsteidzoši lielu lomu.  Ar pacietību, savstarpēju saziņu un izpratni šajā dzīves posmā ir iespējams uzturēt veselīgu un pilnvērtīgu seksuālo dzīvi.


 

Izprotiet fiziskās izmaiņas

Pēcdzemdību periods iezīmējas ar ievērojamām fiziskām izmaiņām sievietes ķermenī. Šīs izmaiņas ietver maksts sāpīgumu, starpenes plīsumus, šuves no epiziotomijas un hormonālās svārstības. Ir svarīgi pieņemt šīs izmaiņas kā daļu no pēcdzemdību procesa. Pirms mēģināt atsākt seksuālo aktivitāti, dodiet savam ķermenim laiku, lai tas atgūtos.

 
Meklējiet profesionālu palīdzību

Ja jums ir grūtības tikt galā ar pēcdzemdību izmaiņām vai rodas seksuāla rakstura problēmas, nevilcinieties meklēt palīdzību no veselības aprūpes sniedzēja vai seksa terapeita. Viņi var sniegt norādījumus un ieteikt vingrinājumus vai ārstēšanas veidu konkrētu problēmu risināšanai. Atcerieties, ka ir pilnīgi normāli meklēt profesionālu palīdzību, un tas var sniegt jums pozitīvus rezultātus.

 

Izmantojiet lubrikantus

Hormonālās svārstības zīdīšanas laikā var izraisīt maksts sausumu. Izmantojot lubrikantu uz ūdens bāzes, dzimumakts vai masturbācija var kļūt ērtāka. Turklāt relaksācijas metodes, piemēram, dziļa elpošana, var palīdzēt mazināt trauksmi un stresu, atvieglojot intīmo mirkļu baudīšanu.

(Rakstu par piemērotāko lubrikantu izvēli, jebkurā dzīves situācijā, atradīsiet ŠEIT)

 

Praktizējiet drošu seksu

Ja neesat gatava jaunai grūtniecībai, ir svarīgi apdomāt kontracepcijas iespējas. Barjeras metodes, piemēram, prezervatīvi, var būt efektīvi, lai novērstu nevēlamu grūtniecību, vienlaikus ļaujot jums droši atsākt seksuālās aktivitātes.

(Iepazīstieties ar prezervatīvu daudzveidību rakstā: Prezervatīvi- viss, kas jums jāzina)

 

Iesaistiet savu partneri

Pēcdzemdību periods ir pielāgošanās laiks abiem partneriem. Mudiniet savu partneri iesaistīties šajā procesā un atcerieties, ka viņiem var būt savas bažas un nedrošība. Atklāts dialogs var palīdzēt jums abiem justies vairāk saistītiem un atbalstītiem šajā laikā.

 

Seksa rotaļlietas kā pēcdzemdību dziedināšanas palīglīdzekļi
 

Ja jūtaties emocionāli un fiziski gatavs atgūt savu seksualitāti pēc dzemdībām, seksa rotaļlietas var būt neticami noderīgas. Seksa rotaļlietas ir lieliski instrumenti, kas palīdzēs jums justies ērtāk ar savu ķermeni un atklāt savas jaunās sajūtas un vēlmes pēc dzemdībām. Dažiem cilvēkiem ir nepieciešama neliela prakse un pašaprūpe, pirms viņi atkal jūtas ērti, nodarbojoties ar seksu ar saviem partneriem. Seksa rotaļlietas ļauj stimulēt jūsu erogēnās zonas, atklāt savas jaunās vēlmes, iesaistīties caurstrāvojošā spēlē un sasniegt orgasmu, neuztraucoties par kāda cita baudu.

 

  • Uzlabots komforts: seksa rotaļlietas, piemēram, vibratori vai ārējie stimulatori, var nodrošināt paaugstinātu seksuālo baudu bez iespējamās penetrācijas diskomforta. Tas var padarīt intimitāti ērtāku pēcdzemdību atveseļošanās laikā, ļaujot pāriem atjaunot fizisku saikni bez tradicionālā dzimumakta.

 

  • Iegurņa pamatnes rehabilitācija: specializētas Kegel bumbiņas var palīdzēt stiprināt iegurņa muskuļus, palīdzot atgūties un samazināt pēcdzemdību problēmas, piemēram, nesaturēšanu.

(Plašāku informāciju par iegurņa muskuļu vingrinājumiem atradīsi blogā: Intīmais fitness - laimīgas un veselīgas dzīves atslēga)

 

 

Cik drīz pēc dzemdībām var sākt izmantot seksa rotaļlietas?

Tas, cik ilgi jāgaida pirms seksa rotaļlietu izmantošanas pēc dzemdībām, ir pilnībā atkarīgs no jūsu konkrētās situācijas. Ja dzemdējāt mazuli vagināli, jums jānogaida vismaz trīs vai četras nedēļas, pirms veicat jebkāda veida penetrāciju — ar pirkstiem, vibratoriem, dildo vai partneri.

 

Bet tas, ka jūs nevarat izmantot seksa rotaļlietas penetrācijai, nenozīmē, ka nevarat izmantot seksa rotaļlietas vispār. Piemēram, mūsu seksa rotaļlietu klāstā atradīsiet ko tādu, kas rada vibrācijas un gaisa pulsācijas reizē, lai stimulētu klitoru bez tieša kontakta. Ar šāda veida rotaļlietām atradīsiet plašu iespēju klāstu erogēno zonu stimulācijai. Seksuālajai baudai nav jānāk tikai no maksts vai klitora — izmantojiet visu ķermeni kā baudas līdzekli.

 
Cik drīz pēc ķeizargrieziena var sākt izmantot seksa rotaļlietas?

Vairumā gadījumu personām, kurām tiek veikts ķeizargrieziens, ir nepieciešamas vismaz sešas nedēļas, lai pilnībā atveseļotos. Šajā periodā nedrīkst darīt neko tādu, kas var noslogot vēderu vai maksti. Pat tad, ja jūtaties pilnībā atveseļojies, pirms penetrējošām darbībām, piemēram, seksa vai masturbācijas ar seksa rotaļlietām, konsultējieties ar savu ārstu.

 

Kas attiecas uz ārējo stimulāciju, tas ir atkarīgs no ārsta norādījumiem un jūsu ķermeņa. Jums, protams, jāizvairās stimulēt ap maksts un vēdera apvidu, t.i., tos reģionus, kas dzemdību laikā ir visvairāk pakļauti stresam. Taču ir pareizi izmantot seksa rotaļlietas, lai izpētītu un stimulētu citas erogēnās zonas, piemēram, augšstilbus un sprauslas. Tomēr, tā kā ķeizargrieziens ir svarīga procedūra, pirms kaut ko darāt, jums ir jāsaņem sava ārsta atļauja. Jums nekavējoties jāpārtrauc, ja kaut kas nešķiet pareizi vai rada diskomfortu. Galu galā ir svarīgi ieklausīties savā ķermenī.


 

Tikt galā ar pēcdzemdību un seksa jautājumiem var būt sarežģīti, taču ir svarīgi šim posmam pieiet ar pacietību, empātiju un atklātu komunikāciju. Izprotot fiziskās izmaiņas, pielāgojot cerības, meklējot profesionālus norādījumus, ja nepieciešams, un par prioritāti izvirzot emocionālo tuvību, jūs varat veiksmīgi pārvarēt šo sarežģīto periodu un izveidot spēcīgākas attiecības. Atcerieties, ka jūs neesat viens šajā ceļojumā, un ar laiku jūs un jūsu partneris varat no jauna atklāt tuvības priekus pēc dzemdībām.

 

21.09.2023 13:44:53
0
210

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem