Parunāsim par prezervatīviem: viss, kas jums jāzina

  • Parunāsim par prezervatīviem: viss, kas jums jāzina

Prezervatīvi ir būtiska droša seksa sastāvdaļa. Prezervatīvi ir barjeras kontracepcijas veids, kas palīdz novērst seksuāli transmisīvo infekciju (STI) pārnešanu un nevēlamu grūtniecību. Šajā bloga ierakstā mēs apspriedīsim prezervatīvu lietošanas priekšrocības, dažādus pieejamos veidus un sniegsim dažus padomus to pareizai lietošanai.

Kādēļ ir nepieciešams lietot prezervatīvus ?

Prezervatīvu lietošanai seksuālās aktivitātes laikā ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt un galvenokārt, prezervatīvi ir efektīvs veids, kā samazināt STI risku. Tie darbojas kā barjera starp dzimumlocekļa ādu un maksts, anālo atveri vai muti, novēršot ķermeņa šķidrumu apmaiņu un samazinot infekcijas risku.

Turklāt prezervatīvi var palīdzēt novērst nevēlamu grūtniecību. Pareizi un konsekventi lietojot, prezervatīviem ir augsts panākumu līmenis grūtniecības novēršanā. Tās ir arī nehormonālas kontracepcijas metodes, padarot tās par ideālu izvēli tiem, kuri nevar vai izvēlas neizmantot hormonālās dzimstības kontroles metodes.

Prezervatīvu veidi:

Pieejami vairāki prezervatīvu veidi, tostarp latekss, poliuretāns un jēra āda. Lateksa prezervatīvi ir visizplatītākais veids, un tie ir efektīvi STI un grūtniecības novēršanai. Poliuretāna prezervatīvi ir lieliska alternatīva tiem, kam ir lateksa alerģija. Jērādas prezervatīvi, lai arī efektīvi novērš grūtniecību, nenodrošina aizsardzību pret visām STI.

Turklāt ir pieejami dažādu izmēru, tekstūru un garšu prezervatīvi, ļaujot cilvēkiem izvēlēties to, kas atbilst viņu vēlmēm un vajadzībām.

Gribam pieminēt, ka pieejami arī sieviešu prezervatīvi un tie ir izgatavoti no poliuretāna un tiek ievietoti makstī pirms dzimumakta. Katrā galā ir elastīgs gredzens, no kuriem viens tiek ievietots makstī, bet otrs paliek ārpusē, lai pārklātu ārējos dzimumorgānus. Tie darbojas līdzīgi kā vīriešu prezervatīvi, novēršot spermas iekļūšanu makstī. Tie ir 95% efektīvi, lai novērstu grūtniecību, ja tos lieto pareizi, kā arī nodrošina aizsardzību pret STI.

Padomi pareizai prezervatīvu lietošanai:

Lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību, ir svarīgi pareizi un konsekventi lietot prezervatīvus. Šeit ir daži padomi, kā pareizi lietot prezervatīvu:

  • Pirms lietošanas pārbaudiet derīguma termiņu. Prezervatīvi, kuriem beidzies derīguma termiņš, var būt mazāk efektīvi STI un grūtniecības novēršanai.
  • Uzmanīgi atveriet prezervatīvu iepakojumu. Neizmantojiet šķēres vai zobus, jo tie var sabojāt prezervatīvu.
  • Saspiediet prezervatīva galu, lai atstātu vietu spermai, un izritiniet to līdz dzimumlocekļa pamatnei. Pārliecinieties, vai prezervatīvs ir pilnībā atritināts.
  • Katrai seksuālajai darbībai izmantojiet jaunu prezervatīvu. Nelietojiet prezervatīvus atkārtoti.
  • Izvairieties no eļļas bāzes lubrikantu lietošanas kopā ar prezervatīviem, jo tie var vājināt lateksu vai poliuretānu un izraisīt prezervatīvu plīsumu.

Lietojot prezervatīvus, ir svarīgi izvēlēties saderīgu lubrikantu, lai novērstu prezervatīvu plīsumus, noslīdēšanu vai efektivitātes zaudēšanu. Daži lubrikanti var vājināt prezervatīvu lateksa materiālu, izraisot paaugstinātu grūtniecības un seksuāli transmisīvo infekciju (STI) risku. Kā jau pieminējām – ar prezervatīviem nav ieteicams lietot eļļas bāzes lubrikantus.

Tā vietā kopā ar prezervatīviem ieteicams lietot lubrikantus uz ūdens vai silikona bāzes. Ūdens bāzes lubrikanti ir viegli tīrāmi, droši lietojami ar prezervatīviem un saderīgi ar lielāko daļu seksa rotaļlietu. Lubrikanti uz silikona bāzes ir noturīgāki nekā lubrikanti uz ūdens bāzes, kā arī droši lietojami kopā ar prezervatīviem. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka silikona bāzes lubrikanti var būt grūtāk notīrāmi un var atstāt traipus uz auduma. (Apskati bloga rakstu par lubrikantiem spiežot ŠEIT)

Slikti pieguļošs prezervatīvs var būt neērts, noslīdēt vai saplīst seksa laikā, palielinot neparedzētas grūtniecības un seksuāli transmisīvo infekciju (STI) risku.


Kā noteikt prezervatīvu izmēru un kā izvēlēties pareizo?

1. darbība: Izmēriet savu dzimumlocekli

Lai noteiktu prezervatīvu izmēru, jums būs jāizmēra dzimumlocekļa garums un apkārtmērs erekcijas stāvoklī. Lai izmērītu garumu, izmantojiet lineālu vai mērlenti no dzimumlocekļa pamatnes līdz galam. 

2. darbība: izvēlieties pareizo platumu

Lai to izdarītu, paņemiet mērlenti un aptiniet to ap dzimumlocekļa biezāko vietu. Ievērojiet mērījumu centimetros (cm) un izmantojiet tālāk norādītās vadlīnijas, lai izvēlētos pareizā platuma prezervatīvu:

  • Ja mērījums ir no 9 līdz 10 cm, izvēlieties prezervatīvu ar 49 izmēru.
  • Ja mērījums ir no 10 līdz 11 cm, izvēlieties prezervatīvu ar 53 izmēru.
  • Ja mērījums ir no 11 līdz 12 cm, izvēlieties prezervatīvu ar 57 izmēru.
  • Ja izmērs pārsniedz 12 cm, izvēlieties prezervatīvu ar 60 izmēru vai lielāku.

3. darbība: izvēlieties sev patīkamāko variantu

Ir pieejami vairāki tekstūras, garšas un cita veida prezervatīvi, katram no tiem ir unikālas īpašības un priekšrocības. Šeit ir daži no visizplatītākajiem prezervatīvu veidiem:

  • Rievoti prezervatīvi – rievotiem prezervatīviem ir paaugstināti izciļņi, kas var nodrošināt papildus stimulāciju un baudu abiem partneriem.
  • Punktoti prezervatīvi – punktotiem prezervatīviem uz virsmas ir nelieli izciļņi vai punktiņi, kas var nodrošināt papildu stimulāciju un uzlabot jutību seksa laikā.
  • Īpaši plāni prezervatīvi – īpaši plāni prezervatīvi ir izstrādāti, lai nodrošinātu dabiskāku sajūtu seksa laikā, vienlaikus nodrošinot aizsardzību pret STI un neparedzētu grūtniecību.
  • Aromatizēti prezervatīvi – Aromatizēti prezervatīvi ir izstrādāti, lai nodrošinātu jautru un rotaļīgu pieredzi orālā seksa laikā. Tiem ir dažādas garšas, tostarp augļu, šokolādes un piparmētru. 
  • Delay prezervatīvi – Delay prezervatīvi satur īpašu lubrikantu, kas var palīdzēt pagarināt seksuālās aktivitātes, samazinot dzimumlocekļa jutību un aizkavējot ejakulāciju. (Ja rodas jautājumi un interese par seksa paildzināšanu un ejakulācijas aizturēšanu vari apskatīt mūsu rakstu par šo tēmu, spiežot ŠEIT)

Izmēģiniet dažādu zīmolu un veidu prezervatīvus, līdz atrastu tādu, kas jums šķiet visērtākais un nodrošina maksimālu aizsardzību.

Durex Love Mix prezervatīvu nodrošinās visplašāko iespēju klāstu - īpaši plānus, rievotus, aromatizētus un stimulējošus prezervatīvus vienā iepakojumā!

Svarīgi! Nedomājiet, ka lielāks prezervatīvs derēs labāk. Ir svarīgi izvēlēties prezervatīvu, kas atbilst jūsu dzimumlocekļa izmēram, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību un komfortu.

Ja neesat pārliecināts par sava prezervatīvu izmēru, apsveriet iespēju iegādāties dažādu izmēru un veidu prezervatīvus.

(Lai izvēlētos sev piemērotākos prezervatīvu variantus klikšķini ŠEIT un dodies apskatīt SuperStar mājaslapas plašo klāstu)


Kā jau zināms prezervatīvi ir būtisks līdzeklis drošam seksam, taču dažiem cilvēkiem tie var izraisīt alerģiskas reakcijas. Prezervatīvu alerģija var izraisīt diskomfortu, kairinājumu un dažos gadījumos arī daudz nopietnākas reakcijas.

Kas izraisa prezervatīvu alerģiju?

Prezervatīvu alerģiju parasti izraisa alerģiska reakcija pret lateksu, kas ir visizplatītākais materiāls, ko izmanto prezervatīvu ražošanā. Lateksa alerģija ir alerģijas veids, kas rodas, kad imūnsistēma reaģē uz proteīniem, kas atrodami dabīgā kaučuka lateksā. Papildus prezervatīviem lateksu var atrast arī citos produktos, piemēram, cimdos, balonos un gumijas lentēs.

Prezervatīvu alerģijas simptomi:

  • Nieze, apsārtums vai pietūkums dzimumorgānu rajonā
  • Dedzinoša vai durstoša sajūta dzimumakta laikā vai pēc tā
  • Ādas izsitumi vai nātrene
  • Apgrūtināta elpošana vai klepus
  • Anafilakse (smaga un potenciāli dzīvībai bīstama alerģiska reakcija)

Svarīgi! Ja pēc prezervatīvu lietošanas rodas kāds no šiem simptomiem, ir svarīgi pārtraukt to lietošanu un konsultēties ar veselības aprūpes sniedzēju.

Prezervatīvi ir izmantoti gadsimtiem ilgi un ir piedzīvojuši daudzas pārvērtības, lai kļūtu par mūsdienās populārāko kontracepcijas metodi. Šeit ir daži interesanti fakti par prezervatīviem:

  • Senajā Ēģiptē prezervatīvus izgatavoja no lina un mērcēja aso garšvielu šķīdumā, kas, domājams, nodrošina aizsardzību pret seksuāli transmisīvām infekcijām.
  • 18. gadsimtā prezervatīvus dažkārt dēvēja par "angļu jāšanas mēteļiem" vai "karātavām" to formas un paredzētā lietojuma dēļ.
  • Agrākie zināmie prezervatīvi tika izgatavoti no dzīvnieku zarnām, tostarp aitu, kazu un cūku zarnām.
  • Vārds "prezervatīvs" cēlies no latīņu vārda "condus", kas nozīmē trauks.
  • Otrā pasaules kara laikā prezervatīvi tika iekļauti karavīru uztura komplektos, lai novērstu seksuāli transmisīvās infekcijas.
  • Prezervatīvu vidējais derīguma termiņš ir aptuveni 2-5 gadi atkarībā no uzglabāšanas apstākļiem.

(Citus aizraujošus faktus par seksa rotaļlietu vēsturi vari apskatīt mūsu bloga rakstā klikšķinot ŠEIT)


Prezervatīvu vēsture ir pilna ar interesantiem un reizē pārsteidzošiem faktiem. No senās Ēģiptes līdz mūsdienām prezervatīvi ir piedzīvojuši daudzas izmaiņas un pārvērtības, taču tie joprojām ir svarīgs līdzeklis, lai novērstu nevēlamu grūtniecību un STI. Pateicoties to efektivitātei un daudzveidīgajām iespējām, prezervatīvi ir populāra un pieejama kontracepcijas metode cilvēkiem visā pasaulē.


28.03.2023 13:54:08
0
619

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem