Vai mēnešreižu laikā var nodarboties ar seksu?

  • Vai mēnešreižu laikā var nodarboties ar seksu?

Vai mēnešreižu laikā var nodarboties ar seksu?

Nelielā 2009. gada pētījumā 43% seksuāli aktīvo sieviešu vecumā no 18 līdz 23 gadiem ziņoja, ka menstruāciju laikā ir nodarbojušās ar seksu. Turklāt 78% vīriešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem teica, ka viņiem ir bijis sekss ar kādu mēnešreižu laikā.

Sekss menstruāciju laikā ir pilnīgi drošs, lai gan dažreiz tas var kļūt nedaudz ķēpīgs. Tomēr, tāpat kā visas citas aktivitātes ko darat menstruāciju laikā, arī sekss ir pilnīgi drošs un pat veselīgs! Vienīgi varētu būt laba ideja pastāstīt savam partnerim, ja jums ir sākušās mēnešreizes, lai izvairītos no tā, ka jūs viņu negaidīti pārsteidzat visai intīmā mirklī.

Ja izmantojat higēniskos tamponus, tad pirmais ko jums vajadzēs izdarīt - izņemt to! Zemāk rakstā pastāstīsim arī par tamponu alternatīvām ko droši var lietot seksa laikā. Lai nenotraipītos palagi varat izmantot dvieli vai noklāt gultu ar vinila palagu. Kā arī varat būt pavisam radoši un pavadīt tuvības mirkļus kopā dušā!

PRIEKŠROCĪBAS NODARBOJOTIES AR SEKSU MĒNEŠREIŽU LAIKĀ

Seksam menstruāciju laikā ir dažas priekšrocības, tostarp:

- Atbrīvošanās no menstruāciju krampjiem un sāpēm – 

Orgasma sasniegšana ir lielisks veids, kā atbrīvoties no menstruālām sāpēm. Orgasma laikā jūsu dzemdes muskuļi saraujas un tad atbrīvojas, sniedzot atvieglojumu no menstruāciju krampjiem. Turklāt orgasmi saražo ķermenī endorfīnus, kas atbild par laimes sajūtu.

- Īsākas menstruācijas – 

Sekss var saīsināt menstruācijas ilgumu. Dzemdes saraušanās orgasma laikā var paātrināt dzemdes gļotādas noārdīšanos tādejādi saīsinot menstruāciju laiku kopumā.

- Patīkamāks sekss — 

Daudziem cilvēkiem sekss menstruāciju laikā var būt vēl patīkamāks nekā citās mēneša dienās. Tas ir saistīts ar izmaiņām jūsu libido, kas notiek visā menstruālā cikla laikā hormonālo svārstību rezultātā.

SEKSS MENSTRUĀCIJU LAIKĀ: IESPĒJAMĀS SEKAS UN NEĒRTĪBAS

- Tas var būt visai ķēpīgi- 

Vienmēr pastāv iespēja, ka asinis nokļūs uz jums, jūsu partnera un gultas palagiem. Tādēļ iesakām izmantot īpaši izstrādātus mīkstos tamponus vai gultas priekiem pielāgotu menstruālo piltuvi

- Ne visai patīkamas smaržas-

Menstruāciju asinīm bieži var būt nepatīkama smarža. Pašā mirkļa karstumā jūs un jūsu partneris, iespējams, nekoncentrējaties uz smaržu, taču ir labi, ja esat gatavs. Mūsu internetveikalā ir pieejamas dažādas smaržas, eleksīri un eļļas gan ar feromoniem, gan vienkārši ar patīkamu smaržu

-Jūsu pozas varētu būt ierobežotas-

 Jūs vai jūsu partneris varētu nejusties ērti sniegt orālo seksu brīdī kad jums ir mēnešreizes. Pateicoties gravitācijai, atrašanās sēdus uz partnera varētu būt ķēpīgāka. Lieliska poza, ko izmēģināt, varētu būt guļus uz muguras - misionāru poza.

-Izmēģiniet dušas seksu-

Nav labāka laika izmēģināt seksu dušā, nekā mēnešreižu laikā. Lai process būtu patīkamāks un ilgstošs iesakam lietot lubrikantus ( lai piemeklētu sev atbilstošāko variantu iepazisties ar mūsu bloga rakstu par lubrikantiem).

VAI MĒNEŠREIŽU LAIKĀ NEPIECIEŠAMS LIETOT PREZERVATĪVUS?

Ir divi būtiski iemesli, lai izvairītos no neaizsargāta dzimumakta menstruāciju laikā:

1- Lai gan tas ir maz ticams, vienmēr ir iespēja, ka jums varētu iestāties grūtniecība. Ja jūs neplānojat grūtniecību, jums vienmēr būtu jāizvairās no seksa bez izsargāšanās. Jums būs jāizmanto kāds kontracepcijas veids, piemēram, prezervatīvs vai kontracepcijas tabletes.

2- Sekss mēnešreižu laikā bez prezervatīva var palielināt iespēju iegūt vai pārnēsāt STS (seksuāli transmisīvās slimībās). Vīrusi, piemēram, HIV, var būt mēnešreižu asinīs, tāpēc ir svarīgi lietot prezervatīvu, lai samazinātu inficēšanās risku. Mūsu intīmpreču veikala mājaslapā atradīsiet visdažādākos prezervatīvu veidus, izmērus un materiālus.

3- Orālās salvetes var lietot orālā seksa laikā menstruāciju laikā, lai samazinātu seksuāli transmisīvo infekciju risku. Orālās salvetes ir plāna lateksa vai poliuretāna loksne, ko orālā seksa laikā novieto virs vulvas, lai tā darbotos kā barjera un novērstu ķermeņa šķidrumu apmaiņu. Mutes salvetes var palīdzēt samazināt risku pārnēsāt vai inficēties ar infekcijām, piemēram, herpes, cilvēka imūndeficīa vīrusu (HPV) un HIV. Tās ir plaši pieejamas iegādei tiešsaistē vai mūsu seksa rotaļlietu veikalā uz vietas. Svarīgi ievērot ražotāja sniegtās lietošanas instrukcijas un pēc katras lietošanas reizes nomainīt salveti.

TAMPONU ALTERNATĪVAS DROŠAM UN TĪRAM DZIMUMAKTAM

Mīkstie tamponi ir lielisks palīgs, lai varētu pilnībā izbaudīt menstruāciju laikā gūto baudu. Atšķirībā no parastajiem tamponiem, seksa laikā tie var palikt makstī. Forma un mīkstais materiāls neļauj partnerim to sajust, tajā pašā laikā "Soft Tampons" novērš menstruālo asiņu noplūdi. Pēc dzimumakta tampons ir jāizņem.

Lai gan Ziggy Cup tiek tirgots kā menstruālā piltuve, tas ir ļoti līdzīgs diskam ar dažām būtiskām atšķirībām. Tas ir atkārtojami lietojams un tāpēc ilgtermiņā pieejamāks. Tas ir arī izgatavots no silikona, nevis plastmasas. Pašlaik tā ir vienīgā atkārtoti lietojamā menstruālā piltuve ko var izmantot seksam, jo ​​tā vairāk atgādina disku pēc savas formas.

Pamatojoties uz atsauksmēm, lietotājiem ļoti patīk arī rievotā cilne, jo tā ir izturīga un padara piltuvi viegli izņemamu.

Galu galā gribam teikt, ka sekss taču ietver plašu šķidrumu apmaiņu klāstu, tostarp sviedrus, spermu, maksts izdalījumus, tad kādēļ gan nobīties no neliela daudzuma asiņu. 

Ar nelielu sagatavošanos un aizsardzību, jūs būsiet gatavs izbaudīt jebkuru mirkli kopā ar savu partneri.

Iepazīstieties ar mūsu bloga rakstu par 7 PADOMI IDEĀLAM SEKSAM DUŠĀ.


17.01.2023 16:09:31
0
511

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!
Iepazinos ar Lietošanas noteikumiem un Privātuma politikai piekrītu internetveikala Superstar.lv lietošanas noteikumiem